bip2017

  Jubileusz 70-cio lecia

  Sukcesy

  Archiwum


  31 stycznia 2019 roku, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnięty został konkurs o stypendia z Programu Stypendialnego Młoda Polska 2019. Z radością informujemy, że Mikołaj Wańkowicz uczeń PSM II st. w ZPSM w Jarosławiu z klasy akordeonu Pana mgra Krzysztofa Burego został laureatem XVI edycji Programu Stypendialnego Młoda Polska 2019.

  Program przeznaczony jest dla młodych polskich artystów (do 35 roku życia), którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w następujących dziedzinach; film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr. Stypendium ma umożliwić laureatom dokonanie znaczącego postępu w ich karierze artystycznej. Środki ze stypendium mogą być przeznaczone na realizację konkretnych projektów artystycznych, studia i pobyty twórcze za granicą, zakup instrumentów i sprzętu niezbędnego do pracy twórczej. Do XVI edycji Programu "Młoda Polska" wpłynęło 616 wniosków. Stypendia przyznane zostały 88 osobom

  Źródło: BIP MKiDN

  Mikołaj Wańkowicz uczy się gry na akordeonie od 2012 r. W czerwcu ubiegłego roku ukończył z wyróżnieniem Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Pruchniku w klasie akordeonu pana Krzysztofa Burego. Obecnie jest uczniem PSM II st. w ZPSM w Jarosławiu, gdzie nauczycielem prowadzącym jest również pan Krzysztof Bury.

  Jego sukcesy wielokrotnie były opisywane w podkarpackich mediach. Mikołaj ma na koncie ponad 90 dyplomów laureata oraz wyróżnień w konkursach muzycznych o zasięgu makroregionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowych zdobywając je m. in. we Wiedniu (Austria), Berlinie (Niemcy), Ostrawie (Czechy), Popradzie (Słowacja) , Pradze (Czechy) , Belgradzie (Serbia) oraz wielu miastach w Polsce takich jak Mława, Sochaczew, Grudziądz, Gorlice, Suwałki, Słupca, Solec Kujawski, Kraków, Lublin, Kielce , Kluczbork, Wieliczka, Oleśnica, Sanok, Przemyśl, Stalowa Wola, Puławy, Jasło, Solec Zdrój, Tarnobrzeg i innych.

  Dorobek artystyczny Mikołaja Wańkowicza został dostrzeżony również przez władze samorządowe, ponieważ otrzymał on czterokrotnie nagrodę Burmistrza Miasta Pruchnika i dwukrotnie stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego.

  Natomiast 19 marca 2019 r. otrzymał stypendium Programu „Młoda Polska” z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz dyrektora Narodowego Centrum Kultury prof. Rafała Wiśniewskiego. Stypendium to przeznaczone jest na zakup koncertowego akordeonu dla młodego artysty.


   Młodemu Artyście oraz Panu Krzysztofowi Buremu

  S E R D E C Z N I E   G R A T U L U J E M Y !!!

   
  MlodaPolska2019  MW005022019            

  Mikołaj Wańkowicz - uczeń PSM II st. w ZPSM w Jarosławiu
  z klasy akordeonu Pana mgra Krzysztofa Burego

  Sala Lustrzana CKiP w Jarosławiu, 11 grudnia 2018


  Translator

  plenfrdeitptru

  Szukaj na stronie

  Statystyka odwiedzin

  Poland 90.9%Poland
  United States 7.2%United States
  Germany 0.4%Germany
  Ireland 0.2%Ireland
  Ukraine 0.2%Ukraine
  Netherlands 0.1%Netherlands
  Russian Federation 0.1%Russian Federation
  China 0.1%China
  United Kingdom 0.1%United Kingdom
  Lithuania 0%Lithuania

  Dzisiaj: 1
  Wczoraj: 52
  Bieżący tydzień: 326
  Poprzedni tydzień: 371
  Bieżący miesiąc: 913
  Poprzedni miesiąc: 1544
  Ogółem: 38540