bip2017


  Mimo obowiązującego zdalnego nauczania udało się zorganizować i przeprowadzić seminarium - warsztaty dla klasy trąbki sekcji instrumentów dętych i perkusyjnych naszej szkoły w formie online, które odbyły się 04grudnia 2020 roku. Pomysłodawcą - inicjatorem w/w warsztatów była Pani Elżbieta Konarska z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie we współpracy z dyrektorem naszej szkoły Panią Grażyną Seredą. Natomiast prowadzącym warsztaty był Pan Nicholas Del Villano - pochodzący z Binghamton w stanie Nowy Jork. Nick Del Villano służy jako trębacz w zespole USAF Heritage of America. Nicholas Del Villano grę na trąbce studiował w Szwecji w Musikhogskolan I Pitea, a przede wszystkim na Uniwersytecie w Ubrana - Champaign w USA gdzie jego głównymi nauczycielemi byli; Ronald Romm, trębacz znanego kwintetu-Canadian Brass, Michael Ewald (University of Illions), Dr John Ellis (Ottawa Symphony) i Michael Striejffert (Stockholm Philharmonic). Profesjonalne podeście prowadzącego sprawiło że zajęcia przebiegły w przyjaznej, życzliwej atmosferze a zarazem z dużą dozą cennychfachowych uwag-wskazówek. Uczestnikami zajęć byli nasi uczniowie z klasy trąbki z ZPSM I i II stopnia. Realizacją wyżej opisanego zdarzenia zajmował się Pan Franciszek Lotycz, a rolę tłumacza pełniłaPaniElżbieta Konarska. Należy zaznaczyć że były to pierwsze warsztaty w naszej szkole przeprowadzone w formie online. Uczniom i wszystkim zaangażowanym serdecznie gratulujemy i dziękujemy.
   Krzysztof Dymnicki          Krzysztof Dymnicki

      Krzysztof Dymnicki          Krzysztof Dymnicki

   

   
   Krzysztof Dymnicki          Krzysztof Dymnicki